Temaatilised haridusprogrammid 2017/18

Prindi

 

Haridusprogrammis osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine telefonil 6442 132 või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

  • Iga 7 lapse kohta üks saatja tasuta.
  • Programmide sisus võib tulla täiendusi ja muudatusi.

Broneerides samale grupile korraga kolm vabalt valitud programmi (v.a. Koolilõpp "Kevades" 3.50 €) ühe õppeaasta jooksul, on iga programmi maksumus lapsele 2,00 €.

Veebruar - juubelikuu

8.-13.02 Liugu-laugu

Tutvustame muusika kaudu esivanemate vastlakombeid ning argi- ja pidupäevategevusi. Milliseid pille ei tohtinud vastlate ajal mängida? Meisterdamata ei jää vastlavurr ja laulmata vastlalaul!

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad, 1.-4. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50€

15.-23.02 Mu isamaa… 100!

Kuulame, vaatame ja räägime Eesti Vabariigi sümbolitest, arutleme hümni ja lipu tähtsuse ning laulupidude tähenduse üle. Saame teada, miks eestlasi peetakse laulurahvaks ja kes on Laulutaat.  

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad, 1.-4. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 €

 

Märts - teatrikuu

6.-9.03 Tants ümber teatrikatla

Räägime, millised jäljed on teatrisse jätnud „Kevade“, „Libahunt“ ja „Kalevipoeg“. Arutleme, mis töö on dramatiseerimine ja kes on meie tuntumad dramaturgid.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: 5.-12. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 € 

14.-15.03 Ringreis mööda Eesti teatreid

Tutvume Eesti teatrimaastikuga: millised teatrid Eestis tegutsevad, kus asuvad vanimad teatrihooned, missuguseid ameteid teatris peetakse. Mängime lõbusat võistkondlikku teatrimängu.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum 

Sihtgrupp: alates 4. klassist; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 € 

Aprill - naljakuu

17.-19.04 Klounid, teater ja tsirkus

Räägime sellest, et hea naljaga saab kellegi tuju paremaks muuta ja sõpru võita, halvaga aga haiget teha ja suhteid rikkuda. Tutvume erinevate klounidega, teeme ise klouninalja ja meisterdame klounimütse.

Toimumiskoht: Särevi Teatrituba
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad ja 1.-4. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 €

Mai - koolilõpukuu

22.05-6.06 Koolilõpp "Kevades"

Arutleme, milline oli koolilaste elu 100 aastat tagasi, mida koolis õpiti, mida ja milliste pillide saatel lauldi. Mängime „Kevade“ ainetel rollimängu. Hiljem võimalus pidada muuseumi hoovis piknikku.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: 1.-6. klassid; kestus: 90 minutit (programm 60, piknik u 30 minutit); hind: 3,50 € 

 

Toimunud

September

12.-15.09 Nukumäng

Räägime, kes Särevi Teatritoas elasid ja miks nad tähtsad olid. Lapsed saavad oma fantaasia järgi pulganuku meisterdada ja üheskoos lavastame nukuetenduse, kus kõik saavad aktiivselt osaleda. 

Toimumiskoht: Särevi Teatrituba
Sihtgrupp: lasteaialapsed; kestus: 60 minutit; hind: 2,00 €

19.-22.09 "Rong see sõitis" - sobib ideaalselt esimeseks muuseumikülastuseks!

Lustlik rongisõit viib lapsed reisile läbi muuseumi, vahepeatused tutvustavad eesti teatri- ja muusikamaailma. Lõpp-peatuseks on mängu-pööning, kus teeme rongisõidu varjuteatrit. Lapsed saavad nii uusi teadmisi kui võimaluse loovaks eneseväljenduseks. 

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: lasteaialapsed; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 €

26.-29.09 Helisev muusika I

Saame teada, miks ja milliseid pille inimesed vanasti kasutasid, millest pille valmistati ning kust on pärit parmupill ja torupill. Arutleme, kas erinevatel rahvastel on ka erinevad pillid ja katsume mõnest pillist ise hääle kätte saada.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Sihtgrupp: 1.-6. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,00 €

26.-29.09 Helisev muusika II

Saame teada, milliseid erinevaid orkestreid on olemas, tutvume Eesti hinnatumate orkestrite ja tuntumate dirigentidega. Uurime orkestripille ja mängijate asetust orkestris.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Sihtgrupp: 7.-9. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,00 € 

Oktoober

10.-13.10 Tahan saada näitlejaks!

Räägime sellest, kes lisaks näitlejatele teatris veel töötavad. Teeme hääleharjutusi ja arendame eneseväljendus- ja esinemisoskust.

Toimumiskoht: Särevi Teatrituba
Sihtgrupp: 1.-4. klassid, keelekümbluse 3. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 €

November - sanditamise kuu

7.-10.11 Mardipäeva maskeraad

Kuidas on seotud teater ja vanade eestlaste mardipäeva tähistamine? Paljastame teatri saladuse ning etendame vanu mardikombeid tänapäevaseid teatrielemente - kostüüme ja maske - kasutades.

Toimumiskoht: Särevi Teatrituba
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad, 1.-4. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 € 

21.-24.11 Kadripäeva kõla

Räägime, miks eesti rahvas kadripäeva pidas ja mis rolli mängis kadripäeval muusika - milliseid laule lauldi ja pille mängiti.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad, 1.-4. klassid; kestus>: 60 minutit; : 2,50 €

„Puust ja punaseks“ koolipäevad muuseumites

Koolipäeva eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul omandada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini. Klassil tuleb valida sobiv kuupäev vastaval nädalal ja üks kahest koolipäevast.

Neljandate klasside koolipäevad toimuvad 7.11, 8.11 ja 10.11 2017

Koolipäev 1 – tunnid toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Eesti Tervishoiumuuseumis, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseums.

Koolipäev nr 1 on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Päeva läbiv ülesanne on leida üheskoos Tallinna vanalinna kuulsa apteekri kaduma läinud tarkusetera. Lapsed kehastuvad vanalinna salaseltsi liikmeteks, kes asuvad üheskoos asitõendeid otsima. Kuna iga meisterdetektiivi peamiseks tööriistaks on tema teravad meeled, siis paneme need proovile Tervishoiumuuseumis. Ajaloomuuseumis otsime vappe ja vapiloomi nii majast kui ka rahadelt ning teeme salaseltsile oma vapi. Nigulistes vaatame, mis peitub vanade maalide all ja Teatri- ja Muusikamuuseumis otsime asitõendeid erinevatelt muusikariistadelt.

Koolipäev 2 – tunnid toimuvad Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, NUKU muuseumis ja Eesti Meremuuseumis.

Sellel koolipäeval tutvustavad muuseumid laiemalt 4. klassi õppekavas olevat Pinocchio teemat. Lastekirjanduse keskus näitab läbi põnevate tegevuste, kuidas saab puidust paber, paberist raamat ja raamatusse erinevad Pinocchiod, ETDM-is proovivad lapsed ise Geppetto töökoja jaoks mööblit disainida. NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevate nukuliikidega ise läbi stseene Carlo Collodi kirjandusteosest „Pinocchio“. Meremuuseumi Paksus Margareetas tutvutakse puutööriistadega, uuritakse laevu, mis ehitati samal ajal kui loodi Pinocchio tegelaskuju ja nende ehitamise saladusi: miks on vanadel köitel tõrvalõhn? Mis puust on tehtud haabjas? Millised laevad võiksid seilata tulevikusadamatesse?

Viiendate klasside koolipäevad toimuvad 14.11, 15.11 ja 17.11 2017

Koolipäev 1 –  tunnid toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Eesti Meremuuseumis ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumis.

See koolipäev toob lasteni kõige sisukamad uudised Eesti Ajaloomuuseumist, Eesti Lastekirjanduse Keskusest, Niguliste muuseumist ja meremuuseumi Paksust Margareetast. Ühistööna valmib klassi ajaleht, kuhu koondatakse päeva jooksul saadud teadmised. Mida põnevat kõike ajalehes ei leidu- reklaamid, päevauudised, orienteerumiseks vanalinna kaart, anagrammid, intervjuu Püha Gertrudiga, krimireportaaž viikingiajast, pildikesi ajaloost ja palju põnevat nuputamist koduteele ning kooligi kaasa. Tule ja ole ajakirjanik, ajaloolane, reklaamiagent, loodusuurija, fotograaf, toimetaja või postiljon.

Koolipäev 2 –  tunnid toimuvad Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, NUKU muuseumis, Eesti Tervishoiumuuseumis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

See koolipäev viib õpilased seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Seiklusmängu käigus tutvuvad lapsed põhielementidega. Tervishoiumuuseumi loodusõpetuse tunnis vaatleme inimese seotust ümbritsevaga läbi vee rolli inimese kehas. Teatri- ja muusikamuuseumi muusikatunnis uurime kõige vanemaid pille, mis kasutavad heli tekitamiseks õhku (puhkpillid), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kunstitunnis loome me maa peal kõndimiseks imejalanõud, mis peavad vastu nii erinevatele temperatuuridele, suurele veele kui ka kuumusele. NUKU muuseumi kirjanduse ja liikumise tunnis tutvume põhielementide loomislugudega ja proovime kõike ise järele.

Detsember - jõulukuu

14.-21.12 Jõulud kolmel viisil

Täna ei kujuta me jõule ilma muusikata ette, aga missugune muusika kõlas jõuluajal talus, milline mõisas ja milline kirikus? Räägime jõuluaja tähtsusest ja meisterdame jõuluingleid.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad, 1.-4. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 €

14.-21.12 Teatrijõulud

Kogume jõululaupäevaks julgust ja toome üheskoos lavale jõululuuletuse. Räägime sellest, kuidas Särevite teatripere jõule tähistas ja meisterdame jõulukingituse sõbrale.

Toimumiskoht: Särevi Teatrituba
Sihtgrupp: lasteaedade vanemad rühmad, 1.-4. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 2,50 €

Kontaktandmed

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12
10146 Tallinn
 
Info
Tel. 64 46 407
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor