Sündmuste kalender

Täna
Tulekul sel kuul...
Eelmine kuu Eelmine päev
Järgmine päev Järgmine kuu

Suur teatrite päev

x
Pühapäev, 26. Märts 2017 12:00 - 16:00
Sündmuse vaatamisi : 267

Tähistame 26. märtsil kell 12-16 teatrikuud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis SUURE TEATRITE PÄEVAGA, mil muuseumis toimuvad erinevate teatrite töötoad ning maja on täis põnevaid külalisi. Päevast ootame osa võtma nii suuri kui väikseid pereliikmeid, sest tegevust jagub kõigile. 

Päeva alustame muinasjutujoogaga, mida juhendab Jane Meresmaa-Roos TeoteatristVanemuise teatri Kollased kassid õpetavad aga kooki küpsetama teatrile omasel moel ning Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust. Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde ja Tammsaare muuseumid loovad maagilise võimaluse kehastuda hetkeks ligi 100-aasta taguseks kirjanikuks. Uhke kõvakübar peas või boasall kaelas, saavad huvilised katsetada sulepea ja tindiga kirjutamist endale teatripiletit kujundades. Avatud on ka Piip ja Tuut mängumaja kohvik Koogel Moogel, mis kolib selleks päevaks muuseumisse. Samuti toimub suur õnneloos, kus kaotajaks ei jää keegi! 

Lisaks palju muud… Nii et tule kogu perega!

PÄEVA KAVA

12.00 Päeva avamine

12.30 Muinasjutujooga, juhendab Jane Meresmaa-Roos Teoteatrist (eelregistreerimisega e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või telefonil 644 2132)

13.00 Grimmi töötuba, Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust

13.15 Tsirkuse töötuba, juhendab Aita Vaher (eelregistreerimisega e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või telefonil 644 2132)

13.30 Tallinna Kirjanduskeskuse aheljuttude ettelugemine

14.00 Kohtumine Karin Raski ja tema perekonnaga. Vaatame muuseumi põnevamaid pille ja tutvume muuseumiga

15.00 Grimmi töötuba, Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust

Ürituse vältel:

Koogi töötuba, läbiviijaks Vanemuise teatri Kollased kassid

Töö käigus õpitakse lähemalt tundma kunstnik-butafoori tööd ning seda, kuidas käiakse teatrilaval ümber toiduga. Töötoas valmib hõrgu välimusega koogilõik, mille iga valmistaja  saab endaga koju kaasa võtta. 

Linnateatri kostüümide töötuba

Teatripäeva raames on võimalus selga proovida ja end pildistada Linnateatri kostüümides. Kostüümide kandmist juhendab Iivi Lepik.

Tallinna Kirjanduskeskus

Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde ja Tammsaare muuseumid loovad maagilise võimaluse kehastuda hetkeks ligi 100-aasta taguseks kirjanikuks. Uhke kõvakübar peas või boasall kaelas, saavad huvilised katsetada sulepea ja tindiga kirjutamist endale teatripiletit kujundades. Kõigil on võimalus anda loominguline panus ka aheljuttude kirjutamisesse. Ühiselt valmivate tekstide esmaettekanded toimuvad kell 13.30. Veeretada saab värvilisi ülesannete-täringuid ning meisterdada vuntsidega rebaseid.

Näomaal 

Kõik lapsed muudetakse soovi korral fantaasiategelasteks

Tagasi

Tähtpäevade kalender

19. November Kalle Tamra 85
19. November Mati Murumaa 70
21. November Helin Kapten 65
22. November Tõnu Tamm 75
23. November Priit Ardna 125

Kontaktandmed

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12
10146 Tallinn
 
Info
Tel. 64 46 407
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor