Tere tulemast

Tere tulemast Eesti Muusika Kuulsuste Koja kodulehele!
Kui soovid 2018. aastal avatava Eesti levimuusika näituse
jaoks midagi annetada siis võta meiega ühendust.

Videod

Idee

Eesti riigi 100. juubeliks 2018. aastal koostab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum koos EV100 ning teiste koostööpartnerite abiga Eesti levimuusika näituse ning asutab Eesti Muusika Kuulsuste Koja.

Läbi aastakümnete on meie estraadi- roki, jazzi- ja popmuusika tähed toonud Eestile kuulsust ja hullutanud rahvahulki. Hoolimata oma asukohast Euroopa äärel on Eesti olnud läbi ajaloo, isegi läbi raudse eesriide, tihedates sidemetes lääne kultuuri ja muusikaga. Eesti on järginud muu maailma muusikavoolusid, samas peegeldanud kohalikku maad, keelt ja kultuuri. Tulemuseks on olnud unikaalne eesti levimuusika, mis ei ole jäänud vaid riigi piiresse. Nõukogude võimu ajal jõudis see kuuendikul maailmast täielikku tippu, samas oli levimuusika Nõukogude ajal üks vahenditest, et seista vastu okupatsioonile ja hoida elus eesti kultuuri ja vaimsust. Taasiseseisvumisperioodil mängis levimuusika koos oma isepäisuse ja mässumeelsusega olulist rolli rahva teadvuse ja kokkuhoiutunde tõstmisel – ETV-Eesti raadio jalgpallimatš ja sellele järgnenud noorterahutused, viis isamaalist laulu, Eestimaa laul, Rock Summer, jne. Kui laulupeo traditsioon hoidis tule tuha all hõõgumas, siis levimuusika puhus selle uuesti lõkkele.

Vabasse maailma naasmisega on Eesti levimuusika pööranud oma pilgud üle maailma, kuid selleks et teada, kes oleme ja kuhu läheme, tuleb meelde tuletada, kes me olime. Eestil on omad legendid, kelle looming ja kuulsus ületavad kaugelt meie väikese riigi piire ning kes väärivad meelde tuletamist ja tutvustamist nii meie oma riigi elanikele kui ka meid külastavatele turistidele.

Kutsume kõiki Eesti muusikuid otsima ja leidma nii esemelist kui vaimset kultuuripärandit meie oma levimuusika kohta - muusikainstrumente, võimendeid, noote, plaate, fotosid, mälestusi, videosid, salvestusi, esinemiskostüüme ja kõike muud huvitavat. Kui Teil on midagi erilist, mis võiks näitust kaunistada või muuseumi arhiive täiendada, siis andke meile teada. Oodatud on nii annetused muuseumi kogusse kui ka eriti väärtuslike esemete laenutamine näituse eksponeerimise ajaks. Kõikide annetajate ja laenutajate nimed saavad näitusel ära märgitud.

Näitus ning kuulsuste koda avatakse 2018. aasta märtsis Tallinnas Maarjamäe muuseumikompleksis, kus saavad paiknema ka uuendatud Ajaloomuuseum ning Kinomuuseum.

Kogumise prioriteedid

Näituseks kogumise reeglid

Idee algatajad
Risto Lehiste, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Toomas Olljum, MadeinBaltics Management
Tanel Veeremaa, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Uudised

kODUKALE

EESTI MUUSIKA KUULSUSTE KOJA KOHTUMISÕHTU PUNK(A)RID – VILLU TAMME, TÕNU TRUBETSKY, PEETER VOLKONSKI

3. mail kell 19.00 toimub Eesti Raadio 1. stuudios (Vana raadiomaja, Kreutzwaldi 14) kohtumisõhtu Eesti (punk)muusika elavate legendidega. Õhtut juhib Sten Teppan. Piletid 15/10€ müügil Piletilevis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ning sularahas tund enne algust koha peal.

Loe edasi
Puutepunktid kodukale

EESTI MUUSIKA KUULSUSTE KOJA KOHTUMISÕHTU PUUTEPUNKTID – MARJU LÄNIK, AIVAR MÄE, PEETER VÄHI

16. märtsil kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis kohtumisõhtu kolme väga erineva muusikuga, keda seob üks oluline Eesti ansambel. Õhtut juhib Sten Teppan. Piletid 15/10€ müügil Piletilevis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Loe edasi
emkk-kodukale

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu – Raud-Saller

25. jaanuaril kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis kohtumisõhtu Mihkel Raua ja Hendrik Sal-Salleriga. Õhtut juhib Sten Teppan. Piletid 15/10€ müügil Piletilevis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Loe edasi

Partnerid

Eesti Rahvusringhääling
Eesti Ajaloomuuseum
EV100
Eesti Autoriteühing
Eesti Esitajate Liit
Eesti Fonogrammitootjate Ühing
MMF Eesti
Eesti Kontsert

Anneta / Võta ühendust

Oleme tänulikud igasuguse toetuse eest! Võimalik on Eesti Muusika Kuulsuste Koda ka rahaliselt toetada. Selleks tuleb teha ülekanne kasutades järgmist infot:

Konto: EE89101022003479611
Viitenumber: 2100009653
Saaja: Rahandusministeerium
Selgitus: annetus (EMKK)

Projektijuht:

Risto Lehiste

Tel: +372 5239424, 64 46 407
risto.lehiste(at)tmm.ee

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel. 64 46 407, info(at)tmm.ee

Kirjuta meile

© 2016 Eesti Muusika Kuulsuste Koda

Facebook Youtube Instagram