Tere tulemast

Tere tulemast Eesti Muusika Kuulsuste Koja kodulehele!
Kui soovid 2018. aastal avatava Eesti levimuusika näituse
jaoks midagi annetada siis võta meiega ühendust.

Üks Laul. Bänner

Videod

Idee

Eesti riigi 100. juubeliks 2018. aastal koostab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum koos EV100 ning teiste koostööpartnerite abiga Eesti levimuusika näituse ning asutab Eesti Muusika Kuulsuste Koja.

Läbi aastakümnete on meie estraadi- roki, jazzi- ja popmuusika tähed toonud Eestile kuulsust ja hullutanud rahvahulki. Hoolimata oma asukohast Euroopa äärel on Eesti olnud läbi ajaloo, isegi läbi raudse eesriide, tihedates sidemetes lääne kultuuri ja muusikaga. Eesti on järginud muu maailma muusikavoolusid, samas peegeldanud kohalikku maad, keelt ja kultuuri. Tulemuseks on olnud unikaalne eesti levimuusika, mis ei ole jäänud vaid riigi piiresse. Nõukogude võimu ajal jõudis see kuuendikul maailmast täielikku tippu, samas oli levimuusika Nõukogude ajal üks vahenditest, et seista vastu okupatsioonile ja hoida elus eesti kultuuri ja vaimsust. Taasiseseisvumisperioodil mängis levimuusika koos oma isepäisuse ja mässumeelsusega olulist rolli rahva teadvuse ja kokkuhoiutunde tõstmisel – ETV-Eesti raadio jalgpallimatš ja sellele järgnenud noorterahutused, viis isamaalist laulu, Eestimaa laul, Rock Summer, jne. Kui laulupeo traditsioon hoidis tule tuha all hõõgumas, siis levimuusika puhus selle uuesti lõkkele.

Vabasse maailma naasmisega on Eesti levimuusika pööranud oma pilgud üle maailma, kuid selleks et teada, kes oleme ja kuhu läheme, tuleb meelde tuletada, kes me olime. Eestil on omad legendid, kelle looming ja kuulsus ületavad kaugelt meie väikese riigi piire ning kes väärivad meelde tuletamist ja tutvustamist nii meie oma riigi elanikele kui ka meid külastavatele turistidele.

Kutsume kõiki Eesti muusikuid otsima ja leidma nii esemelist kui vaimset kultuuripärandit meie oma levimuusika kohta - muusikainstrumente, võimendeid, noote, plaate, fotosid, mälestusi, videosid, salvestusi, esinemiskostüüme ja kõike muud huvitavat. Kui Teil on midagi erilist, mis võiks näitust kaunistada või muuseumi arhiive täiendada, siis andke meile teada. Oodatud on nii annetused muuseumi kogusse kui ka eriti väärtuslike esemete laenutamine näituse eksponeerimise ajaks. Kõikide annetajate ja laenutajate nimed saavad näitusel ära märgitud.

Näitus ning kuulsuste koda avatakse 2018. aasta mais Tallinnas Maarjamäe muuseumikompleksis, kus saavad paiknema ka uuendatud Ajaloomuuseum ning Kinomuuseum.

Kogumise prioriteedid

Näituseks kogumise reeglid

Idee algatajad
Risto Lehiste, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Toomas Olljum, MadeinBaltics Management
Tanel Veeremaa, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Uudised

Üks laul - EMKK kodukas

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kontsert “Üks laul”

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja EV100 esitlevad – kontsert “Üks laul”. 29 lauljat 4 generatsiooni 60 aastat muusikat

Loe edasi
Vabaduse_kola_esipilt_2

Anname üheskoos hoogu Eesti levimuusika näitusele!

Eesti Muusika Kuulsuste Koda on käima lükanud Hooandja kampaania, millega kogutakse toetust Eesti levimuusika näituse ehitamiseks. Koostöös Eesti muusikute ja kogu Eesti rahvaga saame Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal teha meile kõigile kingituse. Näitus “Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu” ootab kõigi muusikasõprade hoogu – www.hooandja.ee

Loe edasi
FB banner

EESTI MUUSIKA KUULSUSTE KOJA KOHTUMISÕHTU LEGENDID – HELI LÄÄTS JA VOLDEMAR KUSLAP

15. novembril kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis kohtumisõhtu kahe legendaarse muusikuga, kes on vaimustanud mitmeid eestlaste põlvkondi. Õhtut juhib Sten Teppan. Piletid 15/10€ müügil Piletilevis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Loe edasi

Partnerid

Eesti Rahvusringhääling
Eesti Ajaloomuuseum
EV100
Eesti Autoriteühing
Eesti Esitajate Liit
Eesti Fonogrammitootjate Ühing
MMF Eesti
Eesti Kontsert

Anneta või Võta ühendust

Oleme tänulikud igasuguse toetuse eest! Eesti Muusika Kuulsuste Koda saab rahaliselt toetada:

Saaja: Rahandusministeerium
Konto: EE89101022003479611
Viitenumber: 2100009653
Selgitus: annetus Kuulsuste Kojale, asutus M87

Projektijuht:

Risto Lehiste

Tel: +372 523 9424
risto.lehiste(at)tmm.ee

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel. 644 6407, info(at)tmm.ee

Kirjuta meile

© 2016 Eesti Muusika Kuulsuste Koda

Facebook Youtube Instagram