Gümnaasiumile

Prindi

Programmides osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine telefonil 6442 132 või e-maili teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

  • Pilet 3 € lapse / õpilase kohta (v.a Koolilõpp "Kevades" ja muuseumitunnid levimuusika näitusel)
  • Iga 7 õpilase kohta üks saatja tasuta.
  • Grupi suurus vähemalt 10 õpilast.

Broneerides ühele grupile või klassile ühe õppeaasta jooksul korraga kolm erinevat programmi, on iga programmi maksumus õpilasele 2,50€ (v.a. Koolilõpp "Kevades" ja muuseumitunnid levimuusika näitusel).

 

Lähme laulupeole!

Uus muuseumitund - tähistame laulu ja tantsu juubeliaastat!

Haridusprogramm kuulub näituse "Minu laulupeo lugu" juurde. Programmis mängime läbi ühe koori tegevused laulupeole minemisel ja seal osalemisel. Võrdleme erinevate ajastute pidusid ja peolisi. Räägime erinevatest kooriliikidest ja häälerühmadest ning tutvume tuntumate Eesti kooride ja dirigentidega. Programm kinnistab uusi teadmisi läbi võistluslike tegevuste, kasutades heli- ja videolahendusi ning käelisi tegevusi.

Programmis saab osaleda 2. maist 15. septembrini.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: 1.-12. klassid; kestus: 60 minutit; hind: 3 €

 

Teatrivillak

Saame uusi teadmisi Eesti teatriloo kohta, näiteks kes kirjutas esimese eestikeelse näidendi ja kus asub eesti kõige vanem teatrihoone. Mängime villakut, et panna proovile vanad ja uuemad teatriteadmised.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum või Särevi Teatrituba
Sihtgrupp: 8.-12. klassid, täiskasvanud; kestvus: 60 minutit; hind: 3 € 

 

 

 

Kui masinad veel laulsid

Vaatame mehaaniliste muusikainstrumentide sisse, uurime, kuidas nad töötavad, kuidas on aja jooksul arenenud ja milleks mehaanilist muusikat kunagi kasutati. Programmi käigus loome muusikalise teose väntorelile Raffin-31.

Toimumiskoht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Sihtgrupp: kõigile; kestvus: 50 minutit; hind: 3 €