Näitus

„Minu laulupeo lugu“

2. maist 15. septembrini Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Loe edasi...

Näitus „Minu laulupeo lugu“

Näitus „Minu laulupeo lugu“ räägib eestlaste laulupidudest 1869. aastast tänaseni. Näituse keskmeks on laulupeolised ja nende lood. 150 aasta jooksul on palju muutunud - riigikorrad, ühiskondlikud hoiakud, vabaduse kaotus ja selle taastamine -, vaatamata sellele on laulupeolised tänaseni täis energiat ja tegutsemistahet. Laulupidu on hea tervise juures ja tema tähtsus aina kasvab. Miks on laulupidu eestlasele oluline? Kuidas oleme jõudnud tänavu toimuva juubelipeoni „Minu arm“?

Näitusel kasutame lisaks muuseumikogus leiduvatele materjalidele ka laulu- ja tantsupeolistelt ning pealtvaatajatelt kogutud pilte ja mälestusi, neid kõige eredamaid ja isiklikumaid lugusid, mida soovitakse teistega jagada.

Valiku muuseumile saadetud materjalist paneme välja näitusele, kõigi fotode ja elamustega saab tutvuda näituse veebilehel. Pärast näituse lõppu võtame muuseumikogusse vastu kultuurilooliselt olulised ja kogus seni katmata ajaperioodi fotod.

Sinu panus

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ootab laulupeo näituse koostamisel ka Sinu panust. Kui Sul on mõni foto või ehe elamus möödunud laulu- ja tantsupidudest, siis jaga neid ka meiega!

Foto võib olla tehtud osaleja või pealtvaatajana, laulukaare all või rongkäigus, tantsuväljakul või koduteel – oluline on selle fotoga seostuv mälestus või emotsioon. Miks on pilt Sulle oluline, kuidas on see seotud laulu- või tantsupeoga?

Elamus võib olla eriline tunne mõnda laulu lauldes või kuulates, seotud dirigentide ja juhendajatega või tule süütamisega. Mälestus võib olla ka emotsionaalne hetk, mida jutustatakse peres põlvest põlve edasi. Elamusi ootame kirjalikult, pikkus pole piiratud.

Kuidas saata?

Ootame teksti- ja pildimaterjali 17. märtsini nii paberkandjal kui digitaalsel kujul. Vaata täpsemat infot allpool.

Küsimuste või probleemide tekkimisel aitab projektijuht Kristo Matson aadressil kristo.matson@tmm.ee.

Kas soovid kaasa lüüa?

Saada oma lugu

Saada foto või elamus


Ootame paberfotosid ja pabekandjal elamuste kirjeldusi aadressil:

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Märksõna "Minu laulupeo lugu"

Palume koos iga foto ja elamusega saata ka välja prinditud ja täidetud ankeet (lae alla).

Luban muuseumil kasutada minu saadetud fotot ja/või teksti näitusel, veebis ja turundusmaterjalides.

Muuseum kasutab teie isikuandmeid vastavalt isikuandmete kaitse seadusele.

Koolidele

Haridusprogrammis „Lähme laulupeole“ mängime läbi ühe koori tegevused laulupeole minemisel ja seal osalemisel. Võrdleme erinevate ajastute pidusid ja peolisi. Räägime erinevatest kooriliikidest ja häälerühmadest ning tutvume tuntumate Eesti kooride ja dirigentidega. Programm kinnistab uusi teadmisi läbi võistluslike tegevuste, kasutades heli- ja videolahendusi ning käelisi tegevusi.

Programmis saab osaleda 2. maist 15. septembrini.
Sihtgrupp: 1.-12. klass
Kestus: 60 minutit
Hind: 3 € õpilase kohta
Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine telefonil 6442 132 või e-maili teel info@tmm.ee.