Kirjad Moskvast. Lilian Semperi kirjavahetus vanematega

Lisatud 29 Märts 2017

 

Ilmunud on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi uusim trükis „Kirjad Moskvast. Lilian Semperi kirjavahetus vanematega“. Järjekorras 19. raamat arhiivitrükiste sarjast "Elavik" toob lugejateni kirjavahetuse Eesti armastatud klaverikunstniku Lilian Semperi ja tema vanemate, tunnustatud muusikateadlase Aurora Semperi ja kirjaniku Johannes Semperi vahel.

Eesti armastatud klaverikunstnik Lilian Semper (1933, Tartu – 2007, Tallinn) tegutses klaveripedagoogina Tallinna Muusikakeskkooli ja töötas pikka aega professorina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Suurt tunnustust leidis tema enda interpreeditöö nii kodu kui välismaal, teda hinnati ka kui suurepärast ansamblipartnerit.

Liliani haridustee jätkus peale Tallinna Riikliku Konservatooriumi lõpetamist Moskva Konservatooriumi aspirantuuris. Lilian Semperi kirjavahetus oma vanemate, tunnustatud muusikateadlase Aurora Semperi ja kirjaniku Johannes Semperiga annab meile suurepärase võimaluse tutvuda Moskva Konservatooriumi õppesüsteemi, õppejõudude ja suurlinna rikkaliku kontserdieluga.

Liliani kirju kannab peen kunstitaju, pühendumus muusikale ja särav huumor.

Kirjavahetus tütre ja vanemate vahel annab eredalt edasi ka ajastut, nagu see oli Nõukogude Liidus ja okupeeritud Eestis. Lilian Semperi mõttepärand väärib, et tema isiku juurde ka tänapäeval tagasi pöörduda.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi raamatusari "Elavik" põhineb muuseumi kogudes olevatel ajaloolistel arhiivmaterjalidel – mälestused, kirjavahetused, päevikud, avaldamata artiklid, reisikirjeldused, fotod, joonistused ja muu huvitav. Need raamatud pakuvad lugejale kõige autentsemal allikal põhinevat muusika- ja teatrilugu. 

Raamatu koostaja on Ene Kuljus, kujundaja Kadi Pajupuu, väljaandjaks SE&JS kirjastus

 

Kontaktandmed

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12
10146 Tallinn
 
Info
Tel. 64 46 407
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard