Näitus „ELUS! Eesti rahvapillide lugu“

Lisatud 27 August 2017

 

Eesti Vabariigi 100. juubeliks koostas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum koos Eesti parimate rahvamuusikute ning asjatundjatega näituse „ELUS! Eesti rahvapillide lugu“, mis räägib meie rahvapillidest mineviku, oleviku ja tuleviku võtmes. Näitus on avatud Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis 19. oktoobrist 2017 kuni 15. aprillini 2018. 

Visad eestlased on siin maal elanud üle 10 000 aasta, meie rahvapillide lugu on mõjutatud nii kohalikust loodusest kui ka meie naaberriikide ja Euroopa kultuurist, tulemuseks on eriline lugu rahvapillidest ning traditsioonist, mis on ELUS! Näitusel võtame vaatluse alla kuus kõige olulisemat rahvapilli nii pildis kui helis. Külastajad saavad ise mängida väikekannelt, lõõtsa ning torupilli.

Näituse eesmärk on näidata, et see traditsioon, mida mõnel pool Euroopas vaid muuseumis näha võib, on Eestis endiselt aktiivses kasutuses. Meie kuulsamad ansamblid, Eesti kultuuri visiitkaardid välismaal - Trad.Attack! ja Metsatöll - kasutavad oma loomingus pärimusmuusikat ja rahvapille. Meie iidse rahvapilli kandle valmistamise töötubades on eestlased sel sajandil oma kätega valmistanud tuhandeid väikekandleid.

Suur lugu Eesti muusikast ja eestlastest vajab jutustamist ka väljaspool Eestit, nii sai näitusepaigaks valitud Brüssel. Koostöös Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumiga näeb Eesti rahvapillide lugu Euroopa südames ja seda nii Eesti EL eesistumise kui Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidustuste ajal. Näituse tekstid on neljas keeles - eesti, inglise, flaami ja prantsuse.

Lisaks toimuvad Brüsselis rahvamuusika kontserdid, haridusprogrammid ja töötoad, mida korraldab Eesti Pärimusmuusika Keskus. 

 

Näituse koostajad: Igor Tõnurist, Krista Sildoja, Tarmo Kivisilla, Raivo Sildoja, Risto Lehiste, Tanel Veeremaa

Kujundaja: Margit Argus, Katri Haarde (KAOS Arhitektid)

Projektijuht: Risto Lehiste (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum)

 

Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ja koostatud Eesti Vabariik 100 välisprogrammi toetusel. 

 

 

 

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard