Koolituspäev „Loovus ja laulud“

Lisatud 04 September 2017

Teisipäeval, 24. oktoobril kell 10.00-17.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis koolituspäev „Loovus ja laulud“, mis on suunatud I ja II kooliastme ning eelkooliastme muusikaõpetajatele, koorijuhtidele, liikumis- ja ringiõpetajatele.

NB! Kohad on täis. Ootenimekirja pääsemiseks kirjutage aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Registreerimine siin

Osalustasu: 35 € (sisaldab lõunasööki)

 

Kava

10:00 Saabumine ja tervituskohv 

10:30 „Helisev muusika“, „Laulvad masinad“, „Pilli-Bingo“ – muuseumi haridusprogramme ja uut püsinäitust tutvustab pedagoog Anu Liho

11:30 „Koolikooride kogemustuba“ dirigent ja Rakvere reaalgümnaasiumi muusikaõpetaja Elo Üleoja arutleb selle üle, millistes oludes on tänased koolikoorid. Kuidas muutunud oludega kohaneda? Milliseid muutusi on teinud Elo oma praktikas? Millise kogemuse andis kooristuudio SO-LA-RE loomine?

13:00 Lõunasöök 

14:00 „Viis erilist eksponaati“ – muuseumi unikaalseid esemeid ja arhiive tutvustab teadur Ene Kuljus 

14:30 „Teeme kära“ – muusikalise loovuse õpitoa viib läbi helilooja Kristo Matson. Uurime kuidas kasutada animatsiooni muusika õpetamisel ning kuidas õpilastega ise teha multifilmile heliriba. Selleks kasutame nii Youtube´i, nutiseadet kui põnevaid pille.

15:15 Sirutuspaus

15:30-17:00 Airi Liiva laulude ja loovuse õpituba „Laulupesa laulud“

Airi tutvustab oma laulukogumikku „Iga ilmaga“, räägib lähemalt laulustuudio „Laulupesa“ tööst ning jagab oma õpetamismetoodikat.

 

Boonus:

Igale osalejale kingiks mahukas helilooja Eduard Tubina elulooraamat „Tubin“.

Võimalus osta soodushinnaga Airi Liiva laulude kogumikku „Iga ilmaga“ koos CD-plaadiga.

 

30Elo Üleoja Elo Üleoja on üks neid koorijuhte, kelle käeviipele allub suur laulupeokoor, samas on ta hinnatud muusikaõpetaja ja koorijuht Lääne-Virumaal, kus tal on iga sõrme jaoks laulukoor. Praegu juhatab Elo kammerkoori Solare ning Rakvere Reaalgümnaasiumis viit koolikoori. Alates 2013. aastast on Elo aktiivne eestvedaja kooristuudios SO-LA-RE, kus laulavad lapsed neljas vanuserühmas 1.-12. klassini.

Elo on olnud segakooride liigijuht 1999. aasta üldlaulupeol, X noorte laulupeol „Ilmapuu“ 2007, XXV laulupeol „ÜhesHingamine“ 2009 ja XI noorte laulupeol „maa ja ilm“ 2011. Lastekooride liigidirigent oli Elo 2014. aasta laulupeol „Aja puudutus“. Viimasel suvisel suurpeol „Mina jään“ juhatas Elo Üleoja laulu „Ta lendab mesipuu poole“.

Ta on osalenud oma kooridega arvukatel konkurssidel nii Eestis kui väljaspool.

Kuula Klassikaraadio intervjuud Elo Üleojaga.

 

 

 

Airi Liiva oli suur muusikahuviline juba väga noorest peale ning H. Elleri nimelise Tartu muusikakooli lõpetamine koorijuhtimise ja koolimuusika erialal oli loogiline samm. Tartu Ülikooli läks ta õppima hoopis suhtekorraldust ja ajakirjandust, mille lõpetas 2006. aastal. Täna on Airi töö selline, et kasuks tuleb nii suhtekorraldus kui ka muusikaalane haridus.

Aastast 2013 on Airi laulustuudio „Laulupesa“ omanik, eestvedaja ning laulupedagoog. Laulustuudios saavad lapsed tegeleda nii laulmise, pillimängu, ansamblimängu kui joogaga. Laulustuudio annab regulaarselt kontserte nii Tartus kui mujal Eestis.

Peale õpetamise ja stuudio juhtimise on Airi aktiivne laululooja, kelle sulest on ilmunud laulukogumikud „Väikene Soov“ (2011), „Pisikene ime“ (2014) ning „Iga ilmaga“ (2016), kõik koos CD ja fonogrammidega. Paljud laulud on leidnud tänuväärseid esitajaid ning 2017. aastal sai nendest 9 Laulupesa Muusikavideot ETV lasteprogrammile.

ETV “Laulukarusselli” selle hooaja finaalsaate Grand Prix võitis keskmises vanuserühmas võistelnud laulustuudio õpilane Krislin Sallo, kes esitas finaalis Airi kirjutatud laulu “Palve”.

Vaata ERRi saadet „Meie inimesed – Airi Liiva“.

 

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard