Uus püsinäitus "Lood ja laulud"

Lisatud 13 September 2017

 

Aprillis avasime uue püsinäituse „Lood ja laulud“, mis tutvustab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogusid 21. sajandi muuseumile omaselt – lugusid jutustades.

Kuna meie ekspositsioonipind on üks Eesti väiksemaid, aga muuseumikogu suuruselt teine, siis saime välja panna vaid väga väikese osa meie kogudes leiduvast 700 000 museaalist. Külastajatele on siiski näha ligi 100 eset rohkem kui eelmises ekspositsioonis.

Püsinäitus tutvustab Eesti ajalugu läbi muusika ja teatri ning on esitatud Eesti kirjandusklassikasse kuuluvate lugude ja eestlasele tuttavate laulude kaudu, sest just lood ja laulud iseloomustavad inimesi ja ümbritsevat keskkonda, hoiavad ühismälu, nende kaudu avaldub rahvuse ja kultuuri eripära, aga ka sarnasus teiste rahvaste mütoloogia, ajaloo ning argieluga. Ekspositsioon tõstab esile Eesti muusika ja teatri suurkujusid, näidates nende isikukogudes leiduvaid esemeid.

Põimides omavahel muusika ja teatri temaatika, tutvustame ka oma maa ajalugu, milles on oluline roll nii muusikal kui teatril. Me räägime koolikohustusest, mille juurde on alati kuulunud muusikaharidus; eestlastest kui maarahvast, tutvustades nõnda rahvapille; ärkamisajast, mis viis 1918. aastal vabariigi loomiseni; kultuuri professionaliseerumisest; saksa kultuuri ja kiriku mõjust. Ekspositsiooni lõpetavad pilguheit Nõukogude perioodi ja killuke lastele suunatud muusika- ja teatritegevustest.

Ekspositsiooni kavandades soovisime, et muuseumis saaks jätkuvalt korraldada kontserte ja etendusi. Lahenduse pakkusid liigutatavad vitriinid, mis lubavad näitusesaali kerge vaevaga 40-kohaliseks kontserdi- või teatrisaaliks muuta. 

 

Kontseptsioon ja sisu: Kirsten Simmo, Kristiina Kiis, Maris Rosenthal, Tanel Veeremaa, Ele Pajula

Sisearhitektuurilahendus: Ruumilabor

Graafiline disain: Identity

Tootja: Wako Värkstuba

Trükk: Blueprintmedia OÜ

Tõlge: Interlex OÜ

Toimetamine: Ruth Maria Roosi-Ott ja Interlex OÜ

 

 

 

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard