Linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga"

Lisatud 02 Oktoober 2017

24.-27. oktoobril ootame taas 1., 2. ja 3. klassi õpilasi lastelaagrisse "Kaheksa ühe hoobiga". Nelja päeva jooksul leiavad osalejad huvitavat tegemist kaheksas Tallinna vanalinna muuseumis ja keskuses. Oktoobrikuisesse laagrikavasse mahub näiteks keskaegse kaubanduse uurimine, disaineriks kehastumine ja uute toodete välja mõtlemine, teatrimaailma avastamine, arutlemine teemal "terves kehas terve vaim" ning palju muud. 

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti siit

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime lähemalt mehaanilisi instrumente. Kõik lapsed saavad ise väntorelit mängida. Proovime erinevaid teatrikostüüme ja teeme teatrit. Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Kõige lõpuks saab natuke närvikõdi. Lastekirjanduse Keskuses loeme Pörköltist, meisterdame ise osavusmängu ja tutvume mesilaste näitusega. Loodusmuuseumis läheme ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Sukeldume ka ise merre virtuaalreaalse video abiga. Uurime ürgseid loomi ja nende kivistisi ning meisterdame ühe šokolaadist fossiili. Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis uurime põnevaid esemeid muuseumi püsinäitustel ja vaatame, milliseks on kunstnikud need kujundanud. Õpime paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma, kehastume ise disaineriteks mõeldes välja uusi tooteid ning kasutame savi, et oma ideed ellu viia. NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa endatehtud tikutoosisuuruse maailma. Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende. Saame teada, mis on rippsilt, ametilaegas, meistriks löömine, kodanikuks saamine. Õpime tundma vanaaegseid ameteid, mängime pantomiimi ja valmistame endale hõbedase meistrimärgi. Tervishoiumuuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu Kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise, kaasaegse muumia ja muuseumirottidega. Arutleme teemal "Terves kehas terve vaim" - mida tähendab taldrikureegel ja toidupüramiid? Joonistame, mängime ja meisterdame.

 

Praktiline info

Üks laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri algust.

Laagripäevad lõpevad kell 16:00. 

Iga päev saavad lapsed lõunaks (kl 12-13) sooja toitu. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse paari nädala jooksul pärast registreerimist. 

4-päevase laagri hind on 70€, soodushind ühe pere lastele 65€. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ning lõunasöök.

 

Registreerimine siin kuni 17.oktoobrini või kuni kohti jätkub.

 

Lisainfo:

Eesti Ajaloomuuseumi pedagoog Anu Kohal 

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

tel: 696 8634

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard