Panso päevad 2017

Lisatud 14 November 2017

Kohtumised lavakooli endiste ja praeguste tudengitega Panso päevadel 24.-29. novembril.


Panso päevad toimuvad 24.-29. novembril juba 11. korda. Traditsiooniliselt esinevad Panso päevadel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli üliõpilased ja vilistlased.

Reedel, 24. novembril kell 18.00 avab Panso päevad Helireede sarja kohtumine Veiko Tubinaga. Lavakunstikooli 22. lennu vilistlane, näitleja ja muusikaline kujundaja on loonud originaalmuusikat ja helikujundusi erinevatele teatrilavastustele, Helireedel saab kuulda kujundaja mõtteid ja näiteid loomingust. Üritus toimub Särevi Teatritoas (Tina 23-13) ja on kõigile tasuta. 

Teisipäeval, 28. novembril kell 16.00 toimub kohtumine lavakunstikooli XI lennuga. Vilistlased meenutavad seiku koolipõlvest, õpetajaid ja õpetussõnu ning muidugi lennu lõpulavastusi. 1984. aastal lõpetasid Mikk Mikiveri juhendamisel Hannes Kulla, Enn Nõmmik, Talvo Pabut, Raimo Pass, Terje Pennie, Üllar Põld, Tene Ruubel, Gita Ränk, Rita Rätsepp, Eduard Salmistu, Peeter Sauter, Angelina Semjonova, Kaupo Suuster, Margus Tabor, Kiiri Tamm, Reeda Toots, Toomas Urb, Ülo Vihma, Eva Vilt-Malleus ja Märt Visnapuu. Avatud vestlusringiga kohtumisõhtust teeb otseülekande ERR Portaal. Üritus toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, sissepääs muuseumipiletiga. 

Kolmapäeval, 29. novembril kell 19.00 esinevad lavakunstikooli üliõpilased kirjandusliku eeskavaga "Kirjandusest otse ja ringiga". Esimeses osas esitavad 29. lennu üliõpilased loodusluulet, juhendavad lavakooli õppejõud Christopher Rajaveer, Jaak Prints ja Bert Raudsep. Teises osas kõlavad kirjanduspastišid, autor ja juhendaja lavakunstikooli dramaturgiatudeng Priit Põldma. Esinevad lavakunstikooli üliõpilased Laura Kukk, Jane Napp, Steffi Pähn ja Ursel Tilk (28. lennust) ning Jan Erik Ehrenberg, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Maris Lüüs, Maarja Johanna Mägi ja Kaarel Pogga (29. lennust). Üritus toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, sissepääs muuseumipiletiga. 

30. novembril, Voldemar Panso 97. sünniaastapäeval, annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia perspektiivikale lavakunstikooli üliõpilasele Voldemar Panso nimelise auhinna, millega kaasneb mälestusmedal ja Kultuurkapitali rahaline preemia. Lavakunstikooli 60. juubeli puhul etendub samal õhtul XXVIII lennu bakalaureuselavastus Molière’i „Õpetatud naised”, lavastaja Lembit Peterson. Üritus toimub Eesti Draamateatri suures saalis, piletid on müügil Piletimaailmas ja teatri kassas, vilistlastele sooduspilet. 

 

*Pildil lavakunstikooli XI lennu tudengite rändteater.

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard