Muusikaõpetajate koolituspäev „Loovus ja laulud“

Lisatud 28 Jaanuar 2018

Möödunud aasta 24. oktoobril toimus muuseumis esmakordselt muusikaõpetajate koolituspäev „Loovus ja laulud“, millest võttis osa 36 õpetajat üle vabariigi. 

Koolituspäeval jagasid oma kogemusi dirigent ja muusikaõpetaja Elo Üleoja, laululooja ja muusik Airi Liiva, muusikaosakonna teadur Ene Kuljus, helilooja Kristo Matson ja muuseumipedagoog Anu Liho.

Päev algas muuseumi värskes püsiekspositsioonis „Lood ja laulud“, kus muuseumipedagoog Anu Liho selgitas näituse lõimitud ülesehitust, milles kohtuvad eesti muusika-, teatri- ja kirjanduslugu. Samuti said õpetajad ülevaate temaatilistest ja aastaringsetest muuseumitundidest.

„Koolikooride kogemustoas“ arutles dirigent Elo Üleoja selle üle, missugune on koolikooride olukord. Kuidas on muutunud koolikultuur ja vanemate ning kooli juhtkonna suhtumine koorimuusika harrastamisse? Peamiselt jäi kõlama mõte, et muusikaõpetajad peavad olema ise julgemad, et selgitada nii vanematele kui kooli juhtkonnale koorilaulu harrastamise eripära. Teiseks juhtis muusikaõpetajana tegutsev Üleoja tähelepanu tööajale – kui on tehtud laulupeole pääsemiseks lisatunde, siis olgu see ka tasustatud! Teema oli paljudele õpetajatele väga aktuaalne ja tekitas elavat arutelu.

Pealelõunal tutvustas muusikaosakonna teadur Ene Kuljus osalejatele muusikakogusid ja -arhiive ning oli koostanud väljapaneku „Viis erilist eksponaati“. Näha sai näiteks Arvo Pärdi originaalkäsikirja ja Eri Klasi teenetemärke.

Muusikalise loovuse õpitoas „Teeme kära!“ rääkis helilooja Kristo Matson loovusest ja selle arendamisest igapäevases muusikaõppes. Koos musitseeriti erilistel „instrumentidel“ nagu ehituskellu, plastpudel, beebi kõristi ja loodi heliriba mustvalgele animatsioonile. Koos analüüsiti nii muusikalise loovuse olemust kui vajadust. 

Päeva lõpetas aktiivne ja energiast pakatav laululooja Airi Liiva. Tema töötoa „Laulupesa laulud“ fookuses oli laulude õpetamine eelkooliealistele lastele. Selleks tõi ta hulgaliselt praktilisi näiteid oma laulustuudio igapäevatööst. Koos lauldi ja uuriti metoodiliselt läbi mitmed Airi kõige uuemad laulud. Huvilised said päeva lõpus soodushinnaga soetada Airi laulukogumikke ning muuseumi trükiseid.

Õpetajate tagasiside oli julgustav ja inspireeriv. Osalejatele tuli suure üllatusena, et muuseumikogus on üle 740 000 museaali, mille hulgas ka üle 800 muusikainstrumendi.

Kohtumiseni oktoobrivaheajal 2018!

 

Elo Üleoja.

 

 Airi Liiva.

 

 

Ene Kuljus ja "Viis erilist eksponaati".

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard