Muuseumide ühislaager "Kaheksa ühe hoobiga"

Lisatud 30 Jaanuar 2018

"Kaheksa ühe hoobiga" on vanalinna muuseumide ühislaager 1.-3. klassi õpilastele. Seekordne laager toimub 27. veebruarist 2. märtsini.

Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum. 

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti SIIT.

 

Tegevused muuseumides:

Teatri- ja Muusikamuuseumis mängime teatrimänge, proovime erinevaid kostüüme ja meisterdame.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Kõige lõpuks saab ka natuke närvikõdi!

Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks, meisterdame salaraamatu ja loeme detektiivilugusid.

Loodusmuuseumis läheme ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Sukeldume ka ise merre virtuaalreaalse video abiga. Uurime ürgseid loomi ja nende kivistisi ning meisterdame ühe šokolaadist fossiili.

Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“, kus näeme laia valikut keraamika- ja portselani, naha-, tekstiili-, klaasi-, ehte- ja metallikogust. Mängime otsimismängu, õpime paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma ning kehastume ise kunstnikeks.

NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa enda tehtud tikutoosisuuruse maailma.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende.

Tervishoiumuuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu Kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise, kaasaegse muumia ja suhkru põneva maailmaga! Arutleme teemal "Terves kehas terve vaim" - mida tähendab taldrikureegel ja toidupüramiid? Joonistame, mängime ja meisterdame.

 

Praktiline info

Laagripäevad kestavad kuus tundi, kell 10.00-16.00. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ja teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastu allergia, siis palume sellest registreerimisel teada anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. 

Laagri hind on 70€, soodushind ühe pere lastele 65€ lapse kohta. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Registreerimine 20. veebruarini või kuni kohad on täitunud SIIN.

 

Lisainfo: 

Maria Maasik, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , tel: 641 1730

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard