Uurijatele: E-kartoteek ja tellimisvorm

Lisatud 02 Veebruar 2018

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogude loetelu on nähtav kodulehel E-kartoteegis, mis võimaldab leida esmast infot muusika- ja teatriinimeste isikukogude ning teatri- ja muusikaorganisatsioonide kohta.

E-kartoteek annab kiire ülevaate kogude põhisisust ja tähistusest ning aitab seega uurijatel soovitud materjalini jõuda. Uuendusena on valik nimistuid veebis nähtavad. 

Tellimisvormi kaudu saab tellida kogude osakonna, muusikaosakonna ja teatriosakonna kogudest museaalidega* seotud digiteerimistöid. Vormi kaudu saab tellida korraga kuni 10 museaali digiteerimist. Enne tellimuse esitamist palume tutvuda meie teenuste hinnakirjaga. Tellimuse täitmise tähtajaks on kuni 10 tööpäeva (kuni 50 ühiku puhul). Suurte koguste korral on töö teostamise periood kokkuleppeline. Arve esitatakse tellimisvormil märgitud e-posti aadressile. Digikoopia tähendab .tif formaadis pildifaili pikema küljega 2400 pikselit, suurusega ca 12Mb, millest saab trükkida pildi suurusega A4.

 

* Museaal on kultuuriväärtusega objekt, mis on muuseumis arvele võetud. Musealiseerimise mõistet hakkasid ICOMi rahvusvahelise museoloogia alamkomitee liikmed kasutama, et kirjeldada protsessi, mille eesmärgiks on pärisasja eemaldamine selle looduslikust või kultuurilisest päritolukeskkonnast ja sellele museaali staatuse andmine. Eseme staatus muutub, sellest saab uurimis- ja eksponeerimisobjekt. See muutub kultuurikandjaks.

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard