"Puust ja punaseks" koolipäevad

Lisatud 19 Märts 2018

Tallinna vanalinna seitsme muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt „Puust ja punaseks“ annab ühe meeleoluka päeva jooksul teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või võimaldab uurida lähemalt hoopis teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

4. klasside koolipäevad

Koolipäev 1 (Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum)

03.04 (kohad täis), 04.04 (viimane vaba koht), 05.04 (kohad täis) kell 9.30-14.50

Koolipäev 1 on inspireeritud 4. klassi õppekava mineviku ja esivanemate teemast. Päeva läbiv ülesanne on leida üheskoos Tallinna vanalinna kuulsa apteekri kaduma läinud tarkusetera. Lapsed kehastuvad vanalinna salaseltsi liikmeteks, kes asuvad üheskoos asitõendeid otsima. Kuna iga meisterdetektiivi peamiseks tööriistaks on tema teravad meeled, siis paneme need proovile Tervishoiumuuseumis. Ajaloomuuseumis uurime vappe ja vapiloomi  ning teeme salaseltsile oma vapi. Nigulistes vaatame, mis peitub vanade maalide all ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis otsime asitõendeid erinevatelt muusikariistadelt.

Koolipäev 2 (Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum)

03.04 (vabad kohad saadaval), 04.04 (vabad kohad saadaval), 06.04 (vabad kohad saadaval) kell 9.30-14.50

Sellel koolipäeval tutvustavad muuseumid laiemalt 4. klassi õppekava Pinocchio teemat. Lastekirjanduse keskus näitab läbi põnevate tegevuste, kuidas saab puidust paber, paberist raamat ja raamatusse erinevad Pinocchiod, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis proovivad lapsed ise Geppetto töökoja jaoks mööblit disainida. NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevate nukuliikidega ise läbi stseene Carlo Collodi kirjandusteosest „Pinocchio“.

 

5. klasside koolipäevad

Koolipäev 1 (Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum)

10.04 (vabad kohad saadaval), 11.04 (kohad täis) ja 13.04 (vabad kohad saadaval) kell 9.30-14.50

See koolipäev toob lasteni kõige sisukamad uudised Eesti Ajaloomuuseumist, Eesti Lastekirjanduse Keskusest ja Niguliste muuseumist. Ühistööna valmib klassi ajaleht, kuhu koondatakse päeva jooksul saadud teadmised. Mida põnevat kõike ajalehes ei leidu - reklaamid, päevauudised, orienteerumiseks vanalinna kaart, anagrammid, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesi ajaloost ja palju põnevat nuputamist koduteele ning kooligi kaasa. Tule ja ole ajakirjanik, ajaloolane, reklaamiagent, loodusuurija, fotograaf, toimetaja või postiljon.

Koolipäev 2 (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, NUKU muuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum)

10.04 (2 vaba kohta), 11.04 (kohad täis) ja 12.04 (kohad täis) kell 9.30-14.50

See koolipäev viib õpilased seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Seiklusmängu käigus tutvuvad lapsed põhielementidega. Tervishoiumuuseumi loodusõpetuse tunnis vaatleme inimese seotust ümbritsevaga läbi vee rolli inimese kehas. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikatunnis uurime kõige vanemaid pille, mis kasutavad heli tekitamiseks õhku (puhkpillid), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kunstitunnis loome maa peal kõndimiseks imejalanõud, mis peavad vastu nii erinevatele temperatuuridele, suurele veele kui ka kuumusele. NUKU muuseumi kirjanduse ja liikumise tunnis tutvume põhielementide loomislugudega ja proovime kõike „omal nahal“ järele.

 

Klassil tuleb valida sobiv kuupäev ja üks kahest koolipäevast.

Hind kõigi koolipäevade puhul on 15 eurot lapse kohta.

Lisainfo ja registreerimine: Maria Maasik, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ; tel: 6411 730

 

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard