Käsikirjaõhtu III

Lisatud 06 Aprill 2018

15. aprillil kell 15.00 toimub püsinäitusesaalis kolmas Käsikirjaõhtu, kaasaegsetest käsikirjadest räägib Tatjana Kozlova-Johannes.

Koostöös festivaliga Eesti Muusika Päevad kohtume helilooja Tatjana Kozlova-Johannesega, kellega tuleb juttu muusika kirjutamisest digitaalsel ajastul, graafilisest notatsioonist ja paljust muust.

Helilooja teost “Quicksilver” / “Elavhõbe” soolotšellole (2012) esitab Andreas Lend.

Helilooja Tatjana Kozlova-Johannesega vestleb Kristo Matson.

 

Käsikirjaõhtute sari

Käsikirjaõhtu toob publiku ette helilooja kõige isiklikuma loomevahendi – käsikirja. Algne teose visand, skeem või kritseldus kasvab pikkamööda helilooja töölaual viimistletud meistritööks. Valmiv käsikiri on igale heliloojale väga intiimne ja isegi püha, sest sinna on kirja saanud kõige värskemad mõtted, ideed ja püüdlused. See teeb käsikirjad isikupäraseks ja kordumatuks.

Kahe aasta jooksul toob käsikirjaõhtute sari publiku ette enam kui paarikümne eesti helilooja teosed, teiste hulgas Heino Elleri, Lepo Sumera, Veljo Tormise, Eino Tambergi, Kuldar Singi ja Cyrillus Kreegi käsikirjad. Tänastest heliloojatest räägivad oma loomingust Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Tatjana Kozlova-Johannes ja Olav Ehala. 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis on kokku üle 16 000 käsikirja, mis on loodud eesti heliloojate poolt enam kui saja aasta jooksul. Nendes on talletatud meie muusikalised juured - koorilaul, kammermuusika, esimesed sümfoonilised ja lavateosed. 

 

Pilet üritusele 5 eurot.

Käsikirjaõhtule eelneb näituse „Pühad käsikirjad“ avamine kell 14.30 püsinäitusesaalis.

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard