Fotonäitus Rahvusooper Estonias

Lisatud 06 September 2018

Rahvusooper Estonia esimese rõdu galeriis on väljas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Fotomuuseumi ühisnäitus "Fotograafide Johannes ja Peeter Parikase fotode esitamine". Näitus jääb avatuks 2019. aasta jaanuarini.

„...valguspildistamise all mõistetakse piltide saamist valguse mõjul keemiliste ainete muutumise abil," nii kirjutavad fotograafidest vennad Parikased oma 1923. aastal ilmunud "Fotograafia õpperaamatu" teise trüki sissejuhatuses. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi endine ja praegune fotonegatiivide kogu hoidja Tanel Verk ja Mart Laul suundusid pimikusse, et esitada sajanditaguseid klaasnegatiive sarnaselt sellele, kuidas tõlgendaks dirigent helilooja käsikirjalist algmaterjali uue ettekande loomisel.

Viieteistkümne portree hulgas on kaksteist Estoniaga tihedalt seotud lauljat, tantsijat, näitlejat ja lavastajat ning neli muul viisil olulist kultuuritegelast, nende hulgas ka vennad Parikased ise. Näitusele valitud fotosuurendused põhinevad koguhoidjate subjektiivsel valikul, mis tehtud eelkõige fotograafilistel kaalutlustel. Välja on jäetud säravad rolliportreed või olulisel loomeperioodil tehtud ülesvõtted. Kaalukausile jäi vaid sajanditagune meisterlik portreefotograafia.

Näitust saab külastada etenduse piletiga etenduse eel ja vaheajal või teatrimaja ekskursiooni käigus.

Näituse koostajad: Tanel Verk (Fotomuuseum) ja Mart Laul (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum)

Näitust toetasid: Eesti Kultuurkapital, Rahvusooper Estonia, Tallinna Nõmme Noortemaja, 35mm.ee fotokaubad, Fotomuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

 

Lisainfo

Tanel Verk, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisanna Männilaan, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard