Anna Käsitööklubi

Lisatud 17 September 2018

Töötubade sarja Anna Käsitööklubi kolmas hooaeg jätkub 25. novembril kell 12.00, kui valmistame väikeste esemete kotikesi.

Anna Käsitööklubi uuel hooajal toimub neli õpituba ning iga kord on võimalus ühelt meistrilt mõni teatraalne, aga ka igapäevaelus tarvilik ja huvitav võte selgeks õppida. 

Kohtumised toimuvad pühapäeviti algusega kell 12.00  ja kestavad 2-3 tundi. 

Osalustasu on 12 €. Hinna sees on vahendid ja materjalid. Osaleda võib kõigis töötubades või valida endale sobiv(ad).

Registreerimine.

 

Anna Käsitööklubi kava:

25. november kell 12.00 – pisiasjade kotid, juhendaja Kati Kuusemets 

NUKU teatri kirjandustoimetaja ning vabakutseline käsitöömeister ja -koolitaja Kati Kuusemets õpetab õmblema meigi- või muude pisiasjade kotikest. Eriliseks teeb koti see, et materjalina kasutame kauneid vanu linikuid, andes vanaaegsetele tikanditele võimalusele taas särada. Osalejatel on soovitatav võtta kaasa mõni kangas või riideese, millele uus elu anda. Õpituba kestab 3-3,5 tundi.

Kati Kuusemetsa tegemistega võib tutvuda tema Instagrami lehel.

 

 

9. detsember kell 12.00 – patsitehnikas seongud, juhendaja Evelin Poom

Rahvusooper Estonia grimeerija Evelin Poomi juhendamisel teeme pidulikke ja vähem pidulikke patsitehnikas seonguid. Pidulikkuse lisamiseks kasutame ka pitsi ja paela.

 

Särevi Teatrituba ja Anna Särev

Anna Särev oli näitleja ja esimese Tammsaare dramatiseerija, lavastaja ning näitleja Andres Särevi abikaasa. Särevite kodu oli külalislahke ning nende külaliste hulka kuulusid mitmed tuntud kirjanikud, kultuuri- ja teatriinimesed. Pärast nende surma sai nende soovil nende kodust Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi filiaalina kortermuuseum. See ainuke näitlejatele pühendatud isikumuuseum Eestis on olnud kultuuriürituste toimumispaigaks juba 35 aastat. Anna Särev olla olnud hea koduperenaine, kes tundis rõõmu sellest kui sai külalisi hästi võõrustada, aga kellele ka käsitöö meeltmööda oli. Tema auks olemegi kokku kutsunud Anna Käsitööklubi.

 

Toetab Eesti Kultuurkapital.

Kontaktandmed

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12
10146 Tallinn
 
Info
Tel. 64 46 407
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard