Käsikirjaõhtu - Olav Ehala

Lisatud 19 Oktoober 2018

31. oktoobril kell 17.00 algab näitusesaalis viies käsikirjaõhtu, külas on Olav Ehala.

Olav Ehala on tuntud ja armastatud helilooja, kelle lauludega on üles kasvanud mitu põlvkonda eestlasi. Ilmselt teavad kõik laule "Vaid see on armastus", "Papa Carlo laul", "Siin on oja", "Päikeseratas" ja teisigi. Ehala on loonud palju muusikat joonis- ja nukufilmidele ning loomulikult laulupidudele. Käsikirjaõhtul räägime heliloojaga muusikalist "Buratino", lauludest "Siin on oja" ja "Ära karda mind", samuti uurime joonisfilmidele "Eine murul" ja "Don Juan Tallinnas" muusikat. Vestleme ka Olav Ehala isast Ludvig Ehalast, kes oli väga tuntud noodigraafik.

 

Piletid hinnaga 5 € on müügil enne ürituse algust muuseumi kassas.

 

Käsikirjaõhtute sari

Käsikirjaõhtu toob publiku ette helilooja kõige isiklikuma loomevahendi – käsikirja. Algne teose visand, skeem või kritseldus kasvab pikkamööda helilooja töölaual viimistletud meistritööks. Valmiv käsikiri on igale heliloojale väga intiimne ja isegi püha, sest sinna on kirja saanud kõige värskemad mõtted, ideed ja püüdlused. See teeb käsikirjad isikupäraseks ja kordumatuks.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis on kokku üle 16 000 käsikirja, mis on loodud eesti heliloojate poolt enam kui saja aasta jooksul. Nendes on talletatud meie muusikalised juured - koorilaul, kammermuusika, esimesed sümfoonilised ja lavateosed. 

Käsikirjaõhtutel on külas käinud Helena Tulve, Sten Lassmann (Heino Elleri käsikirjadest), Tatjana Kozlova-Johannes ja Tõnu Kõrvits. 

Järgmisel korral, 15. novembril räägib oma käsikirjadest Erkki-Sven Tüür.

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard