Käsikirjaõhtu - Erkki-Sven Tüür

Lisatud 06 November 2018

15. novembril kell 17.00 ootame teid selle aasta viimasele Käsikirjaõhtule, kui külas on Erkki-Sven Tüür.

Erkki-Sven Tüür on vabakutseline helilooja, kelle teosed valmivad peamiselt nimekate välisinterpreetide ja -orkestrite tellimusel ning tulevad enamasti enne kodupublikuni jõudmist esiettekandele muusikamaailma suurtel lavadel. Tüüri heliteosed kõlavad regulaarselt üle maailma sümfooniaorkestrite kavades mainekates kontserdisaalides. Tema muusikas saavad kokku progerokilik energeetika ning nüüdismuusika mitmekihilisus. 

Käsikirjaõhtul uurime, kuidas helilooja 1990. aastate alguses arvuti kasutusele võttis ja miks ta pole käsitsi kirjutamisest lõplikult loobunud tänaseni. Mida võimaldab elektrooniline partituur võrreldes paberkandjaga? Kuidas toimib täna rahvusvaheline noodikirjastamine?

Heliloojaga vestleb Kristo Matson.

 

Piletid hinnaga 5 € on müügil enne ürituse algust muuseumi kassas.

 

Käsikirjaõhtute sari

Käsikirjaõhtu toob publiku ette helilooja kõige isiklikuma loomevahendi – käsikirja. Algne teose visand, skeem või kritseldus kasvab pikkamööda helilooja töölaual viimistletud meistritööks. Valmiv käsikiri on igale heliloojale intiimne ja isegi püha, sest sinna on kirja saanud kõige värskemad mõtted, ideed ja püüdlused. See teeb käsikirjad isikupäraseks ja kordumatuks.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis on kokku üle 16 000 käsikirja, mille on loonud eesti heliloojad enam kui saja aasta jooksul. Nendes on talletatud meie muusikalised juured - koorilaul, kammermuusika, esimesed sümfoonilised ja lavateosed. 

Käsikirjaõhtutel on külas käinud Helena Tulve, Sten Lassmann (Heino Elleri käsikirjadest), Tatjana Kozlova-Johannes, Tõnu Kõrvits ja Olav Ehala. 

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard