Lastelaulude võistlus "Marakrati laulud"

Lisatud 20 November 2018

14. oktoobril toimus muuseumis muusikalise perepäeva raames lastelaulude võistluse „Marakrati laulud“ finaalkontsert. Võistlusele laekus kokku 44 laulu üle vabariigi ning lõppvõistlusele pääses eelžürii valikul 10 laulu. Võistluslaulude teemadeks olid muusika, teater, tants, laulmine, pillimäng ja esinemine, peategelaseks Marakratt - muuseumis tegutsev uudishimulik, mänguhimuline ja loominguline tegelane.

Lauluvõistluse korraldasime koostöös laulustuudioga Meero Muusik, saali laenas Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool. Lõppvõistlusele pääsenud kümnest laulust valis žürii välja kolm parimat. Žüriisse kuulusid helilooja ja Võru muusikakooli direktor Piret Rips-Laul, EMTA professor Kristi Kiilu ja muuseumi muusikaosakonna juhataja Kristo Matson. Auhinnafondi pani välja muuseum - 300 eurot ja väärikad raamatud Gustav Ernesaksast ja August Pulstist.

 

Lauluvõistluse esikolmik:

1. koht: Tiina Kivimäe "Marakrati muusika" (Türi), auhinnaraha 150 €

2. koht: Anne Ermast "Marakratt muuseumis" (Tallinn), auhinnaraha 100 €

3. koht: Ruth Maria Roosi-Ott „Marakrati laul“ (Tallinn), auhinnaraha 50 €

 

Väga toreda meeleoluga ja publikurohkel kontserdil esinesid lisaks Meero laululastele ka Türi põhikooli poisteansambel ning laulustuudiod Laulupesa ja Loomeviis Tartust. Kokku esines lauluvõistlusel 100 väikest lauljat. Kontserdist valmis videosalvestis, mis on leitav muuseumi Facebooki lehel siin.

Muusikalisel perepäeval said külastajad tutvuda püsinäitusega „Lood ja laulud“ ning ajutise näitusega „Pühad käsikirjad“. Väga populaarseks kujunes pillimängutorn, kus sai ise mängida elektritumme, kannelt, bongosid, ukulet, kellamängu, ksülofoni ja teisi instrumente. Pillidega varustasid üritust Tallinna Keskraamatukogu Pillilaegas ja Meero Muusik.

Lauluvõistluse korraldamist toetas Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

 

Lauluvõistluse esikolmik: Anne Ermast (2. koht), Tiina Kivimäe (1. koht) ja Ruth Maria Roosi-Ott (3. koht). Foto Mart Laul

 

Võidulaulu "Marakrati muusika" esitajad Türilt. Foto Mart Laul

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard