Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja Eesti Ajaloomuuseum ühinevad

Lisatud 30 November 2018

2019. aasta alguses ühinevad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning Eesti Ajaloomuuseum ja moodustatakse uus sihtasutus. Tegemist on ühe osaga aastal 2012 alanud muuseumivõrgustiku korrastamisest.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum on asutatud 1924. aastal. 94 aastaga on muuseumi kogu kasvanud Eesti muuseumides suuruselt teiseks koguks, sisaldades üle 740 000 museaali. Muuseumi peamajas aadressil Müürivahe 12 asuvad püsinäitus, Assauwe torn, raamatukogu, lugemissaal, arhiivid ja tööruumid. Lisaks on muuseumil väike filiaal, Eesti ainus teatritegelasele pühendatud isikumuuseum Särevi Teatrituba, ja hoidlaruumid Suur-Sõjamäe tänaval. Levimuusika pärandit tutvustab näitus Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones. 

Kahe muuseumi ühinedes jätkuvad kõik muuseumide põhitegevused – kogumine, uurimine, säilitamine ja vahendamine. Nii enne kui pärast ühinemist oleme avatud külastajatele ja uurijatele, korraldame erinevaid üritusi ja näitusi, jätkame koostööd teatri ja muusika valdkondadega ning muuseumi süda – muusika- ja teatripärand on hoitud.

Muuseumi praegune juht Tanel Veeremaa asub uuest aastast tööle SA Eesti Vabaõhumuuseumi juhatuse liikmena. Tema eestvedamisel on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis kuue aasta jooksul kasvanud muuseumi külastatavus, aktiivselt käima lükatud haridustegevus, parandatud kogude hoiutingimusi, loodud 2017. aasta parima püsinäituse auhinna võitnud ekspositsioon jpm.

Ühinenud muuseumis on külastajad oodatud Maarjamäe lossi, filmimuuseumisse ja levimuusika näitusele Maarjamäe keskuses, Suurgildi hoonesse, teatri- ja muusikamuuseumisse ning Särevi Teatrituppa.

 

 

Kontaktandmed

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12
10146 Tallinn
 
Info
Tel. 64 46 407
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard