Kohtumisõhtu - Jaagup Kreem ja Henno Kelp

Lisatud 19 Detsember 2018

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari alustab uut aastat legendaarse ansambli Terminaator kahe praeguse käilakujuga – solist Jaagup Kreem ja bassist Henno Kelp.

Jutud saavad räägitud ja muusika mängitud 23. jaanuaril kell 19.00 levimuusika näituse laval Maarjamäe lossi tallihoones. Õhtut juhib Sten Teppan.

Eelmisel aastal oma 30. juubelit tähistanud Terminaator kahtlemata väga kireva ajalooga ansambel. Aukartust äratav hittide hulk, sajad kontserdid, meeletu edu saates „7 vaprat“, üliedukad katusekontserdid, Nukuteatri majabänd jne – on, mida meenutada! Mis on ansambli pika eluea saladus, kuidas sünnivad mitu aastakümmet raadiotes kõlavad rokilood ja mis on sellise edu hind? Kohtumisõhtul räägime suud puhtaks! 

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti levimuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus. 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

 

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15 € ja 10 € (õpilased, tudengid, pensionärid) on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Eesti Ajaloomuuseumis.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõlaMaarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Kohtumisõhtut toetavad Eesti Ajaloomuuseum, EV100, Kultuurkapital, Georg Otsa nimeline Muusikakool. 

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard