Selgusid teatrimälumängu võitjad

Lisatud 12 Märts 2019

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, NUKU ja Eesti Draamateatri koostöös toimunud teatrimälumängu võitis Tallinna Prantsuse Lütseumi võistkond.

Juba teist korda toimus Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, NUKU ja Eesti Draamateatri koostöös teatrimälumäng gümnaasiumiõpilastele. Selleaastane mälumäng asetas fookusesse A. H. Tammsaare lavaversioonid, aga küsimused puudutasid ka 2019. aasta tähtpäevalisi ning Eesti teatri ajalugu laiemalt. Kolmes voorus osales üle kümne erineva Tallinna kooli, kellest 11. märtsil toimunud finaali pääsesid Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna 32. Keskkool ja Tallinna Prantsuse Lütseum.

Finaalis tuli lisaks mälumänguküsimusele ette valmistada ja esitada stseen A. H. Tammsaare romaanist „Ma armastasin sakslast“. Loomingulist ülesannet hindas žürii koosseisus Iivi Lepik, Karmo Nigula ja Priit Põldma. Mälumängu võitis väga tasavägises finaalis Tallinna Prantsuse Lütseum (õpetaja Anneli Oidsalu), teise koha sai Tallinna 21. Kool (õpetaja Ingrid Paggi) ja kolmanda Gustav Adolfi Gümnaasium (õpetaja Maarja-Liisa Vokksepp). Parimaid premeeriti NUKU ja Eesti Draamateatri piletitega ning NUKU, Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi ning Tallinna Kirjanduskeskuse muuseumipiletitega. Täname kõiki osalenud gümnasiste ja nende õpetajaid!

Järgmine teatrimälumäng toimub aasta pärast.

 

Prantsuse Lütseumi võistkond: Kaspar Gräzin, Maris Priks, Carmen Raudmets ja Johanna Rannik.

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard