Käsikirjaõhtu - Lepo Sumera

Lisatud 19 Märts 2019

9. aprillil kell 16.30 algab järjekordne Käsikirjaõhtu, Lepo Sumera käsikirjadest räägib helilooja tütar, pianist Kadri-Ann Sumera.

Lepo Sumera loomingu ilmekaim tunnus on romantilised kujundikontrastid – tema muusikas on vastamisi mäng ja kannatus, show ja draama, maskeraad ja piiritu tundesiirus. Helilooja vastandab naiivset ja dramaatilist, tõsimeelset ja humoristlikku väljenduslaadi ka ühe teose piirides. Sumera muusikat iseloomustab ka eriline tähelepanu kõla- ja tämbrivärvide vastu. 

Käsikirjaõhtul vaatame ja kuulame nii kammer- kui sümfoonilist muusikat. Samuti räägime helilooja tütre Kadri-Ann Sumeraga sellest, kuidas tegeleda heliloomingu pärandiga pärast seda, kui helilooja on meie hulgast lahkunud.

Vestlust juhib Kristo Matson.

 

Piletid hinnaga 6 € on müügil enne ürituse algust muuseumi kassas. 

 

Käsikirjaõhtute sari

Käsikirjaõhtu toob publiku ette helilooja kõige isiklikuma loomevahendi – käsikirja. Algne teose visand, skeem või kritseldus kasvab pikkamööda helilooja töölaual viimistletud meistritööks. Valmiv käsikiri on igale heliloojale intiimne ja isegi püha, sest sinna on kirja saanud kõige värskemad mõtted, ideed ja püüdlused. See teeb käsikirjad isikupäraseks ja kordumatuks.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogus on kokku üle 16 000 käsikirja, mille on loonud eesti heliloojad enam kui saja aasta jooksul. Nendes on talletatud meie muusikalised juured - koorilaul, kammermuusika, esimesed sümfoonilised ja lavateosed. 

Käsikirjaõhtutel on varem külas käinud Helena Tulve, Sten Lassmann (Heino Elleri käsikirjadest), Tatjana Kozlova-Johannes, Tõnu Kõrvits, Erkki-Sven Tüür ja Olav Ehala.

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard