Punase vaiba filmiõhtute sari

Lisatud 21 Märts 2019

27. märtsil alustab Eesti Filmimuuseumis Punase vaiba filmiõhtute sari, ekraanile jõuab Heino Maripuu film "Keelatud . Film Eesti rockmuusikast aastail 1970-1982".

 

Eesti levimuusika dokumentaalfilmide sari alustab Heino Maripuu üliharuldaste kaadritega Eesti roki ühest karmimast, aga ka põnevamast ajastust ja jõuab välja Saaremaa muusikapäevadeni. Filmi juhatab sisse autor Heino Maripuu, oma kommentaarid lisavad Saaremaa rokipäevade korraldaja Ari Dubin ning ansambli Kontor laulja Heino Seljamaa. 

1970. aastate alguseks olid Eesti levimuusika liivakastimängud mängitud, kogu valdkond kasvas ja mitmekesistus meeletu kiirusega. Ühelt poolt erinevate stiilide teke, rokkmuusika professionaliseerumine, jõudmine piiride taha. Teiselt poolt Hruštšovi sula lõpp ning karmistuv kontroll võimude poolt. Erinevad festivalid (Elva 1972, Viljandi 1976), esinemiskeelud, värsked tuuleiilid ja kivistuv bürokraatia. Lõpetuseks Eesti rokieliidi väljasõit natuke vabamasse õhku – Saaremaa muusikapäevadele. Selle ajastu vaimu kajastav dokumentaalfilm linastub esimest korda suurel ekraanil!

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostöös toovad Punase vaiba filmiõhtud vaatajateni erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Kuidas kõik ikkagi toimus, millest alguse sai ja millega lõppes, kuidas tänapäeval tegijatega lood on? See kõik on muusikahuvilistele kättesaadav suurel ekraanil koos asjaosaliste endi kommentaaridega. Filmide autor on Heino Maripuu, kes oma väikese kaameraga paljude ansamblite sünni (ja mõnikord ka lõpu) juures viibis. 

 

Piletid Fienta eelmüügis 6 eurot, kohapeal 10 eurot.

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard