Anna Käsitööklubi - butafooria

Lisatud 27 August 2019

Anna Käsitööklubi uue hooaja avab 22. septembril kell 12.00 butafoor Lea Ojam, kelle juhendamisel teeme tutvust butafooria maailmaga. 

Lea Ojam on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja töötab Eesti Draamateatris butafoor-dekoraatorina. Käsitööklubis tutvustab ta juba hästi tuntud ja ka uusi materjale (vahud, termoplastikud silikoonid, alginaat jne) butafoori töös. Iga osaleja saab katsetada kolme erineva materjaliga vormi võtmist ja vormi valamist. Kõigile jääb mälestuseks midagi enda valmistatut, mis näeb välja nagu päris, aga seda siiski ei ole.

Anna Käsitööklubi on õpitubade sari, kus täiskasvanud teatri- ja käsitööhuvilisel on võimalik omandada mõni eluks vajalik, aga seejuures teatraalne oskus. Ühel sügistalvisel hooajal toimub neli õpituba ja juhendajateks on mitmekülgsed teatriinimesed.

Õpitoad kestavad 2-3 tundi.

Osalustasu 10 eurot.

Registreerimine 

 

Särevi Teatrituba

Särevi Teatrituba on omanäoline ja ainulaadne isikumuuseum, mis oli koduks kahele teatriinimesele Anna ja Andres Särevile. Muuseum on tegutsenud aastast 1982 ja olnud erinevate ürituste ja haridusprogrammide toimumispaigaks. Andres Särevi abikaasa Anna Särev oli näitlejanna, keda lisaks armastusele teatri vastu iseloomustas suur käsitööhuvi. 

 

Tulemas:

Lapitehnikas kollaažid – juhendaja Anni Kreem

20. oktoobril kell 12.00

Anni Kreem on näitleja, kes on aastaid tegelenud lapitehnikaga. Ta lõpetas lavakooli II lennu, on töötanud Noorsooteatris (Tallinna Linnateatris), Eesti Nukuteatris ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis teadurina. Ta on korraldanud lapitehnika näitusi ja avaldanud raamatu „Lapitarkust“. Ta on saanud aastal 2011. aastal Pärandihoidja tiitli rahvakunsti alalhoidmise ja edasiarendamise eest. Anni Kreemi juhendamisel valmistame lapitehnikas kollaaže.

 

Käsitöömärkmiku töötuba – juhendaja Marit Pruul  

17. novembril kell 12.00

Marit Pruul on Eesti Draamateatri jumestuskunstnik, kes samas valmistab oma kaubamärgi Maruul alt ka käsitööesemeid. Tema juhendamisel teeme käsitöömärkmikke, kuhu saab näiteks üles märkida oma teatrimuljeid. Käsitöömärkmik sobib ka ilusaks kingituseks. Maruuli tegemistega saab tutvuda tema Facebooki lehel.

 

Päeviku kirjutamise õpituba – juhendaja Kaja Kann 

8. detsembril kell 12.00

Kaja Kann on vabakutseline etenduskunstnik, kelle juhendamisel päeviku kirjutamise õpituba. Kaja räägib ka oma tegemistest Pardimäe lokaalis, käsitööhuvist ja teatrist. Rohkem infot Kaja kohta saab tema kodulehelt.

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard