Raadioteater andis Särevi Teatritoas üle näitlejaauhinnad

Lisatud 16 Aprill 2014

14. aprillil andis Raadioteater Särevi Teatritoas üle 2013. aasta näitlejaauhinna Liivika Hanstinile, tähistades samas legendaarse raadiomehe Felix Moori 111. sünniaastapäeva.

Rahvusringhäälingu Raadioteater annab näitlejaauhinda välja alates 1998. aastast. Auhinna eesmärk on jäädvustada kuuldemängude pikka traditsiooni eesti kultuuris ja väärtustada näitlejate tööd raadios.

Eesti Nuku- ja Noorsooteatri näitleja Liivika Hanstin pälvib näitlejaauhinna mõtte- ja tundetäpse järjejutu esitamise eest (Marina Elbasaare „Slummidiplomaadid“) ning värvikate rollide eest lastekuuldemängus „Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid“ (Kalju Kangur / raadioseade ja lavastus Venno Loosaar, rollid: Ema ja Toru-Loru). 

Liivika Hanstinist on alates aastast 2005 kujunenud usaldusväärne ja isikupärane järjejutulugeja, kes vahendab eri žanrites kirjanduslikke tekste tundliku sisseelamise ja targa distantsiga. Ta on esitanud ka luulepõimikuid ja mänginud kuuldemängudes. 

Näitlejaauhinna kõrval anti üle kaks Felix Moori nimelist tänuauhinda. Tunnustuse pälvis raadiohääl Mari Tarand, eesti keele ja meele pühendunud kandja ning vahendaja. Samuti Vilhard Pilvisto, kauaaegne raadio heliinsener, innukas ja meisterlik kultuuripärandi talletaja.

Felix Moori jaoks oli raadio kõige suurem ime. Raadios saavad kokku inimhääl ja seda jäävustav tehnika. Ühte ei oleks teiseta – need kaks poolust moodustavad ringhäälingu. Tänavuse Felix Moori nimelise tänuauhinna laureaadid esindavad mõlemat poolust. Nende elutöö on kulgenud ringhäälingus, oma kutsumusega on nad tänagi aktiivselt seotud. 

Auhind põhineb eraalgatusel, väljaandja on Mart Relve. Tänuauhind on mõeldud tunnustuseks missioonitundliku loova töö eest eestikeelsel kultuurimaastikul. 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard