Põhiliselt on pokkeris kaks meetodit võitmiseks – bluffimine või jätkamine showdownini, kus selgitatakse välja parim käsi. Tähtis on teadmine, millal kasutada kumba ja millal peaksid mängu jätkamisest oma kaartide pärast hoopiski loobuma.
Panustamine väärtusele:
Käe väärtusele panustamine on kõige loogilisem ja lihtsaim viis- lähed lihtsalt panustamisega kaasa või tõstad panust, kui sa arvad, et sul võib olla lauas kõige parem käsi ja vastasel/vastastel halvem kombinatsioon kui sinul.
Pane tähele, et sa saad ainult ette kujutada, millised on kaartid, mis on sinu vastase käes. Seega sa ei saa kunagi 100% kindel olla, milline võib lõpptulemus olla. Samas kui arvad, et sul on käes väga tugevad kaardid, siis on panustamine kindlasti seda väärt.
Kui soovid panustada kaartide väärtusele, siis saladus peitub selles, et peaksid panustama summa, mis sulle kõige rohkem žetoone või raha võidab. Ehk sa ei tohiks panustada liiga suurt summat, mis võiks sinu vastast hirmutada ja samal ajal mitte liiga vähe, mis võib kahe silma vahele jääda ja keegi sinu panusega kaasa ei tule. Seetõttu on väga oluline hästi osata lugeda oma vastast ja osata mõelda, millised kaardid tal käes võivad parasjagu olla. Seda just sellepärast, et nende kaartidest sõltuvad summad, mida nad oleksid nõus panustama, et sinu panusega kaasa tulla.
Bluffides panustamine:
Panustades bluffimisega tähendab seda, et sa proovid oma vastasele näidata, et sul on käes head kaardid, kuigi reaalsus on vastupidine. Bluffides panustamine tähendab lootust, et vastane hakkab hirmu tundma ja keeldub mängu jätkamast. Selle tulemusega võidad mängus oleva raha endale.
Bluffimise juures on väga tähtis see, et sa teeksid seda võidukalt ja et sa ise samal ajal ei oleks suurim žetoonide panustaja. Sul peab olema hea jutt ja ilme, ning sinu vastane peab sind täielikult uskuma. Üldjuhul peaksid üritama vastasel lasta arvata, et temal on lauas käes tugevuselt teine käsi, mis sunnib teda oma kaartidest loobuma.
Kui soovid bluffida, siis on panuste suuruse määramisega trikk- mängides võimalikult väikeste žetoonidega ja samal ajal jättes muljet, et sul on suur käsi. Üldjuhul sa ei peaks riskima rohkemate žetoonidega, kui on antud olukorras vaja, et teised uskuma jääksid ning peaksid käituma enesekindlalt. Mida rohkem sa panustad bluffides, seda rohkem pead vaeva nägema, et bluffimine töötaks ja saaksid võidusumma endale.
Panustamise suurused:
Üks tähtsamaid asju pokkeri juures on oskus teada kui palju ja millal peaksid panustama. See nõuab natuke rohkem harjutamist, aga kui selle ära õpid, siis sinust saab kindlasti hea pokkerimängija.
Nagu ma juba eelnevalt mainisin, siis kui panustad käe väärtusele, siis peaksid silmas pidama panuse suurust, mis sulle kõige rohkem žetoone võtaks. Üldiselt on kasulikum teha panuseid enesekindlamate vastaste jaoks, kes tüüpiliselt kaarte maha ei pane. Madalama panustega online kasiinodes kohtub päris palju selliste vastastega, seega on väga oluline, et panustaksid tugevalt, kui võidu tõenäosus on suur või oled võidus isegi kindel. Tugev panustamine tähendab, et peaksid panustama umbes 75% või isegi rohkem mängus olevast pangast.
Bluffimise puhul tuleks sul arvestada ja endamisi arvutaga, milline on tõenäosus, et sinu vastane ei pruugi enam kaasa mängida ja milline on sinu optimaalne panuse suurus. Optimaalset panuse suurust peaksid jälgima just sellepärast, et kui sinu vastane näeb sinust läbi, et sa bluffid, võid ennast väga kiiresti nulli mängida.